ГоловнаСвіт

Путін проситиме Ердогана "допомогти організувати" "прямі перемовини з Києвом"

Йдеться про можливість зустрічі сторін в Стамбулі 15-го травня, в четвер.

Путін проситиме Ердогана "допомогти організувати" "прямі перемовини з Києвом"
Президент Росії Володимир Путін під час щорічної пресконференції в 23 грудня 2021 року
Фото: EPA/UPG

Володимир Путін "пропонує відновити прямі перемовини без будь-яких додаткових умов" в найближчий четвер, 15 травня в Стамбулі. 

Про таке він заявив в ніч з суботи на неділю, виступаючи в Кремлі в оточенні своїх найближчих поплічників. 

За словами російського диктатора, завтра він матиме зустріч з президентом Турції Реджепом Тайїпом Ердоганом та проситиме його "посприяти відновленню перемовин там, де вони були перервані наприкінці 2022-го року". 

Володимир Путін двічі підкреслив: "Росія готова до перемовин без будь-яких попередніх умов". І навіть вперше сказав, що подібні перемовини могли б відкрити дорогу до "стійкого миру". При цьому значна частина його промови була присвячена звинуваченням "київського режиму" та "його західним кураторам". 

Як відомо, в суботу вдень лідери країн "коаліції охочих" перед засіданням у Києві опублікували спільне звернення, в якому закликали до 30-денного припинення вогню

А після зустрічі "коаліції охочих" у Києві всі п'ять лідерів – Володимир Зеленський, Емманюель Макрон, Фрідріх Мерц, Кір Стармер і Дональд Туск - провели телефонну розмову із президентом США Дональдом Трампом, присвячену мирним зусиллям. За результатами засідання і розмови вони закликали почати це припинення вогню з 12 травня, інакше – розширять санкції. Дональд Трамп підтримав цей план.

Переговори з Росією

  • Прямі переговори між Україною і Росією востаннє відбувалися навесні 2022-го в Туреччині. До цього країни зустрічалися в Білорусі. Росія під час перемовин не демонструвала готовності до конструктиву і продовжувала чинити звірства в українських містах.
  • У червні видання The New York Times опублікувало проєкти трьох документів, які обговорювали Україна і Росія на початку великої війни, зокрема, проєкт мирного договору від 17 березня 2022 року. Ці документи не були погоджені і містять позиції України та Росії. Зокрема, Росія спочатку вимагала, щоб Україна визнала Крим російською територією, згодом, до 15 квітня, обидві сторони погодилися виключити Крим з договору.
  • Останній раунд переговорів відбувся 15 квітня 2022 року, уже після відходу російських військ з Київської області та фіксації воєнних злочинів, скоєних окупантами. У проєкті, який обговорювали сторони, йшлося про те, що Україна має стати “постійно нейтральною державою, яка не братиме участі у військових блоках”, проте може вступити в ЄС. Крим та окуповані території Донецької та Луганської областей мали залишитися під фактичним контролем Росії. Країнами-гарантами мали б стати Велика Британія, Китай, Росія, США та Франція.
  • Також, як розповідав тодішній міністр юстиції Денис Малюська, Росія на переговорах вимагала скасувати санкції
  • Після зустрічі коаліції охочих Володимир Зеленський наголошував, що Україна готова на будь-який формат переговорів із ворогом, але – після повного та безумовного припинення вогню. Саме припинення вогню стало б демонстрацією серйозності намірів Росії. 
OSZAR »